Zwycięstwo zgodnie z planem: Victoria Siciny - Zryw Kotla 3-1

Pomyślnie zainaugurowali rozgrywki rundy wiosennej Legnickiej „A” klasy na własnym terenie piłkarze Victorii Siciny pewnie zwyciężając z drużyną Zrywu Kotla 3:1.

Wietrzna pogoda panująca w Sicinach nie przyciągnęła na stadion zbyt wielu sympatyków piłki nożnej. Kiepskie warunki pogodowe, w których przyszło grać zawodnikom obu drużyn nie sprzyjały ciekawej i bardziej finezyjnej grze.

Spora część gry w I połowie toczyła się głównie w polu karnym rywala. Silny wiatr powodował, że rywale mieli problemy z wyprowadzaniem piłki, która zagrywana górą często wracała na ich stronę boiska. Wykorzystując ten stan rzeczy szybko objęliśmy prowadzenie po doskonałym rajdzie prawym skrzydłem na listę strzelców wpisał się Oskar Jędrowiak. Druga bramka również autorstwa Oskara, który doskonale wpadł w pole karne, wyprzedzając obrońców i uderzeniem z pierwszej piłki nie dał bramkarzowi gości najmniejszych szans na udaną interwencję. Trzecią bramkę zaliczamy Bogdanowi Kamińskiemu, który na raty z obrońcą Zrywu przyczynił się do ugrzęźnięcia piłki w siatce gości. Rywale nie poradzili sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i sporadycznie przedostawali za obręb własnej połowy, nie oddając w pierwszej połowie ani jednego celnego strzału na bramkę.

Zważając na fakt, że w drugiej połowie czeka nas ciężka batalia mobilizacja w szatni spowodowała, że mądra gra ziemią pozwalała nam kontrolować dalszy przebieg spotkania. W niesprzyjających tym razem dla nas warunkach potrafiliśmy dochodzić do dogodnych sytuacji i wydawać by się mogło, że kolejne bramki to kwestia czasu. Jednak to rywalom udało się strzelić bramkę kontaktową, która tknęła w nich nową siłę. Nerwowa końcówka zakończyła się pomyślnie dla naszego zespołu i rewanżujemy się zespołowi z Kotli za jesienną porażkę i tym razem to my sięgamy po 3 pkt i awansujemy w ligowej tabeli o jedno miejsce. Już za tydzień ciężki wyjazd do Białołęki…